Ako správne vybrať okno?

Najskôr sa musíme rozhodnúť, z akého materiálu chceme okná mať. Najčastejší materiál je plast alebo hliník, poprípade plast-hliník, je možné použiť drevené a oceľové profily. Materiál, ktorý sme si vybrali, nie je dôležitý len pre jeho vlastnosti, ale aj pre svoj estetický vzhľad.

Okná sú neodmysliteľnou súčasťou domu. Zabezpečujú nám teplo a pocit bezpečia, znižujú náklady na vykurovanie. Je vhodné zvážiť viaceré varianty. Určite netreba siahať po najlačnejších typoch okien. Vždy ide o pomer „cena – kvalita“. Ak si teda chcete vybrať funkčné okná na mieru, je potrebné zvážiť viacero faktorov.

Ak chcete dostať váš dom do pasívneho štandardu, treba dbať na tepelnoizolačné vlastnosti. Podľa požadovaných tepelnoizolačných vlastností nájdite rozumný pomer medzi kvalitou okenného rámu a zasklenia.

Ak máte rodinu alebo ju plánujete, je dobré zvážiť aj zabezpečenie okien pred otvorením detskou poistkou. Pre ešte dokonalejšie bezpečie vašich detí existuje typ skla VSG, na ktorom je fólia, ktorá pri rozbití okna zabraňuje vpadnutiu úlomkov skla do priestoru, a tým chráni vaše deti pred zranením.

Ďalším neodmysliteľným faktorom je životnosť okien, pretože okná sú nemalá investícia a nechceme ich predsa pravidelne vymieňať a reklamovať, preto je dôležité všímať si, akým tesnením disponuje daný profil. Životnosť našich okien zabezpečuje trojbodové tesnenie, ktoré pracuje v takzvanej suchej komore. Neodmysliteľnou časťou, ktorú sme už spomínali, je estetická časť, farba vašich okien. Je potrebné všímať si, ktoré farby sú základné a ktoré príplatkové. Ak chceme vzhľad okien ešte vylepšiť, existuje možnosť skrytého kovania.Vzhľad okna vie taktiež zdokonaliť aj možnosť rovného alebo zaobleného rámu krídla.

Ak ste si už vybrali, alebo sa neviete rozhodnúť a potrebujete poradiť, neváhajte a obráťte sa na našu technickú podporu, ktorá je tu pre vás od 7:00 do 22:00, 7 dní v týždni. Radi vám pomôžeme a poradíme. Môžeme si dohodnúť stretnutie, kde pre vás okná zameriame, navrhneme podľa vašich predstáv, vytvoríme cenovú ponuku a následne okná namontujeme. Zabezpečíme vám teplo a ochranu vášho domova, pretože vaša spokojnosť a bezpečie je naša práca.

Dajte si u nás vypracovať cenovú ponuku

Cenová ponuka ZADARMO
Odborný poradca

Mgr. Peter Podpleský

Odborný poradca

+421 911 078 833

Od 7:00 do 22:00 každý deň

Posledné projekty

Projekt - volitaoknadvere
Detail novinky

Sekule

Montáž okien a dverí

Projekt - volitaoknadvere
Detail novinky

Boldog

Montáž okien a dverí

Projekt - volitaoknadvere
Detail novinky

Brána Banská Bystrica

Montáž garážovej brány

Alebo nám zavolajte

Každý deň od 7:00 do 22:00